„Oddychający” budynek zachwycający formą i designem

„Oddychający” budynek zachwycający formą i designem

SITAG to marka foteli biurowych będąca synonimem doskonałych rozwiązań ergonomicznych i technicznych, nowoczesnego designu i wysokiej jakości materiałów. Wieloletnie doświadczenie szwajcarskiego producenta pozwoliło wykreować markę silną i powszechnie znaną. SITAG Formy Siedzenia produkuje fotele SITAG od 1997 roku. Starannie dobierana do wymogów polskich odbiorców i wciąż uaktualniana oferta zapewnia dynamiczny rozwój firmy.

sitag_b_18Nowa siedziba SITAG Formy Siedzenia to odpowiedź na te zmiany. Powściągliwa a zarazem szlachetna forma obiektu to nie przypadek. Wyrastająca z tła przepełnionego ciszą krajobrazu sprawia wrażenie jak by była z nim integralnie związana. Dopasowanie podkreśla zmieniający się w zależności od światła kolor aluminiowej elewacji. Harmonijne proste linie, szlachetne surowe materiały – beton, szkło, żywice posadzek, wreszcie achromatyczna paleta barw – stworzyły idealne tło dla właściwych dekoracji – zmieniających się kolekcji krzeseł i foteli produkowanych przez firmę.

Nieskrępowane ramami wnętrza pozwoliły na swobodną prezentację foteli, które w tym biurowcu porzuciły funkcję rzeczy codziennego użytku urastając do rangi użytkowych dzieł sztuki. Eksponując wyrazisty design marki SITAG oszczędziliśmy na innych elementach upiększających wnętrze. W ramach współpracy z Biurem Projektów W.P.I.P. udało się zastosować w budynku biurowym wiele rozwiązań budownictwa zrównoważonego, m.in. bardzo duże przeszklenia z otwieranymi oknami oraz materiały wykończeniowe nie emitujące lotnych związków organicznych.

SITAG (3)Wszystkie osoby przebywające w tym obiekcie podkreślają doskonałe samopoczucie i wysoki komfort pracy. W tym obiekcie po prostu się „oddycha”, zarówno dzięki dobremu systemowi wentylacji i dostępowi do świeżego powietrza, a także dzięki otwartym przestrzeniom i dużym przeszkleniom ścian dającym nie tylko ładny widok, ale i uczucie symbiozy z otaczającym nas i zmieniającym się światem przyrody. Dodatkowo naturalne doświetlenie biurowca oraz zastosowanie inteligentnego oświetlenia w hali w znaczny sposób przyczyniło się do oszczędności energii elektrycznej.SITAG

Firma SITAG jest jedną z firm założycielskich PLGBC (Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego), wszystkie produkty posiadają certyfikaty przeznaczenia dla budownictwa zrównoważonego, a podczas Międzynarodowego Sympozjum GREEN BUILDING w Krakowie w listopadzie 2011 roku system mebli konferencyjnych WOOPI i PLIO firmy SITAG zdobył jedną z głównych nagród: GREEN PRODUCT OF THE YEAR. Produkty firmy SITAG to także gwarancja designu na najwyższym światowym poziomie. Fotel WOODI został nagrodzony w najbardziej prestiżowym konkursie w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie RED DOT Design Award 2012.

Anna Vonhause
dyrektor kreatywna, Zarząd SITAG Formy Siedzenia