THINK LESS – stal w 100% poddawana recyklingowi

THINK LESS – stal w 100% poddawana recyklingowi

Stal jest jednym z niewielu materiałów, który prawie w stu procentach podlega recyklingowi. Oznacza to mniej zużytego surowca oraz mniejszą ilość dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery. Stal pozwala również na projektowanie wytrzymałych a zarazem lekkich rozwiązań. Oznacza to mniej wysiłku podczas montażu budynków, mniejsze koszty transportu oraz mniej zużytego paliwa. Dzięki stali można również uzyskać efektywną izolację oraz wentylację.

W jaki sposób zaoszczędzić czas i ograniczyć zużycie energii podczas procesu budowlanego?

Nie ma znaczenia, czy jest to nowy magazyn, centrum handlowe, budynek fabryczny czy salon samochodowy. Budynek można postawić w szybki i prosty sposób, zaoszczędzając przy tym koszty.
Zaplanowanie, zbudowanie oraz utrzymanie dużych budynków, obniżając koszty i zużycie materiałów są możliwe do realizacji. Dzięki narzędziom do planowania, każdy może dowiedzieć się jaka ilość materiałów będzie zużyta, a także przewidzieć przyszłe zużycie energii.
Budynki ze stali są bardzo energooszczędne. Nie tylko z powodu komponentów ze stali, która podlega recyklingowi, ale również dlatego, że zużycie energii w budynku jest zminimalizowane dzięki inteligentnej wentylacji i izolacji. Skorzystanie z alternatywnych źródeł energii takich jak panele słoneczne jest korzystnym czynnikiem dla zrównoważonego rozwoju i energooszczędności.

Hale stalowe wyznaczają trzy długoterminowe cele zmierzające do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko:

  • zmniejszenie zużycia energii minimum o 20%
  • uzyskanie co najmniej 20% energii ze źródeł odnawialnych
  • zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 20%

Więcej na temat Think Less tutaj: http://www.astron.biz/pl/o-firmie/kampania-think-less/index.html

Przykłady realizacji, które powstały w zgodzie z filozofią Think Less:
kampania-think-less 3http://wpip.pl/karton-pak-s-a----kontrakt-na-budowe-fabryki-o-pow--22-000-m2-podpisany-,1023,l1.html